Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Turysta Przyrodnik - pytanie amatora
Autor: mboro
Data: 2020-01-19 01:32:49

Przepraszam, że odpowiadam dopiero teraz, ale dopiero niedawno zweryfikowano mi książeczkę ww. odznaki na stopień popularny i mogę opisać co i jak. :)

Przepisy mówią o maksymalnej punktacji, jaką można otrzymać za odwiedzenie danego obiektu przyrodniczego.

W moim przypadku obok pomników przyrody były to wrocławskie użytki ekologiczne i obszar Natura 2000 Las Pilczycki.

Z braku możliwości uzyskania pieczątek, jedynym potwierdzeniem terenowym były fotografie - w związku z tym z każdy użytek punktowałem po 4 pkt. (to niewielkie obszary i nie było sensu robienia kilku fotek), zaś w Lesie Pilczyckim wykonałem 4 zdjęcia (2 przy tablicach przy 2 różnych wejściach do lasu, oraz 2 nad Odrą: 1 w pobliżu jazu i 1 pod mostem autostradowym) za co uzyskałem 16 pkt.

Jestem świadom, że w ten sposób "uciekło mi" ponad 10 pkt., jednak zdjęcia powinny być robione w miejscach jednoznacznie identyfikujących dany obiekt, a nie zawsze jest taka możliwość.

Myślę, że dla obszarów o znacznej powierzchni można łączyć pieczątki że zdjęciami, ale niech nie będą to miejsca odległe od siebie o 100 m ;)

Pozdrawiam serdecznie.
Maciej.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?