Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Turbacz - czy obowiązkowy przewodnik?
Autor: Nemo7
Data: 2020-01-09 18:37:57

Witam, Panie Wiesławie dziękuje za odpowiedź.

Możliwe, że źle zrozumiałem Pańską wypowiedź.
Jednak wyczuwam zarzut, braku odpowiedzialności przy organizowaniu wycieczki.
Spieszę więc z pewnymi wyjaśnieniami.
Grupa osób, która pojedzie jest obyta w wycieczkach po górach - głównie Tatrach.
Oczywiście może się zdarzyć, że bilet na wyjazd wykupi osoba z małym doświadczeniem. Jednak będzie odpowiednio poinformowana o bezpieczeństwie i zagrożeniach na szlaku. Będziemy również zdecydowanie odradzać takiej osoby oddalanie się od grupy.
Obecny będzie również "Opiekun grupy", który wspomnianą trasę sprawdził na prywatnej wycieczce i będzie realizował ją z główną częścią grupy.
Monitorowana będzie również pogoda. W przypadku niesprzyjających warunków na szlakach wyjazd zostanie odwołany, a pieniążki zwrócone. Zaznaczamy to przy każdej naszej usłudze.

Nasza firma równie dobrze mogła zaproponować sam transport w konkretne miejsce i powrót o konkretnej godzinie. Posiadamy również licencjonowany przewóz osób i część naszych połączeń ma charakter liniowy, gdzie ludzie wysiadają przy górskich szlakach i idą w swoją stronę.
Jednak nie podeszliśmy do sprawy bez poczucia odpowiedzialności.
Więc proszę nie wysuwać wniosków, że postawiliśmy zysk ponad bezpieczeństwo pasażerów.
W tym terminie mogliśmy obrać równie inny bardziej rentowny kierunek jednak o Turbacz część w/w grupy pasażerów sama prosiła nas już podczas innych spotkań w okresie letnim.

Co do samego przewodnika. Po rozmowie z jedną Panią przewodnik w Szczawnicy uzyskałem odpowiedź, że przewodnik nie jest od zapewnienia bezpieczeństwa na szlaku. Według jej wypowiedzi jest to rola opiekuna grupy. Wspomniała, również że ona jest tylko od "oprowadzenia".

Pozdrawiam, Adam :)

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?