Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Turysta Przyrodnik - pytanie amatora
Autor: cezaar
Data: 2019-11-10 13:46:25

Cześć,

zwracam się do Was z pytaniami gdyż interpretacja regulaminu odznaki "Turysta Przyrodnik" sprawia mi największe trudności. Zatem moje wątpliwości i pytania:

- punktacja: pkt 21 vs 14d. - w przypadku obiektów punktowanych za 2 i 3 pkt nie mam wątpliwości, że zdjęcie obiektu wraz z osobą zdobywającą odznakę, jako potwierdzenie zwiedzenia danego obiektu powinno być dla weryfikatora wystarczające i powinien przyznać odpowiednią liczbę punktów za te obiekty; punkt 21 wg mnie odnosi się do obiektów, w przypadku których regulamin wspomina o punktacji za jedną pieczątkę, czyli park krajobrazowy, obszar Natura 2000, obszar chronionego krajobrazu czy park narodowy; Jak wygląda sytuacja z obiektami za 5 pkt każdy (np. rezerwat, użytek ekologiczny, etc.) - czy do tych obiektów także odnosi się pkt 21 (zdjęcie = 4 pkt), czy za zdjęcie z rezerwatu dostanę 5 pkt?

- jak, jako praktycy, radzicie sobie z kwestią zwiedzania dużych powierzchniowo obiektów przyrodniczych, np. park krajobrazowy? Nie ukrywam, że odbywając pieszą wędrówkę szlakami, pewną część takiego parku zwiedzam, lecz mam wątpliwość, czy powinienem ująć to jako "zwiedzenie" takiego obiektu. Czy zwiedzając część takiego parku mogę wpisać zamiast 25 pkt np. 5 czy 10, indywidualnie uznając, że zwiedziłem np. 20% udostępnionych do zwiedzenie terenów?

- czy na potrzeby punktacji można łączyć i pieczątki (5 pkt) i zdjęcia (po 4 pkt) w ramach zwiedzenie jednego obiektu? Pkt 21 literalnie mówi o tym, że zdjęcia mogą być potwierdzeniem "w przypadku braku możliwości uzyskania pieczątki"?

- czy dobrze rozumiem, że 6 zdjęć z parku krajobrazowego to max 24 pkt, czy można zaliczyć większą liczbę zdjęć i otrzymać w sumie 25 pkt?

Dzięki za pomoc,
cezaar

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?