Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Odznaka "W Góry" - prośba o opinię
Autor: psi
Data: 2019-11-04 09:41:32

Dzień dobry

Chciałbym przedstawić etapy zdobywania odznak GOT "W góry" przez mojego młodszego syna oraz zapytać o słuszność decyzji weryfikatora.

W roku 2018 syn zdobył odznakę "W Góry" w stopniu brązowym.
W roku 2019 za punkty z wycieczek w lipcu 2019 r. w dniu 1.08.2019 r. została przyznana mu srebrna odznaka "W Góry".
Jak wszyscy wiemy pogoda w tym roku pozwalała na jesienne wycieczki, wobec tego w dniu 29.09 byliśmy na Ślęży a w dniach 11-13.10.2019 r. pochodziliśmy po Górach Izerskich no i uzbierało się 45 punktów na odznakę "W Góry" w stopniu złotym. Wiedząc, że nadwyżka punktów nie przenosi się zaniosłem książeczkę do weryfikacji, z pełną świadomością, że odznaka nie może być przyznana w tym roku, ale uznanie punktów jest możliwe a odznakę syn otrzyma w roku przyszłym (2020). Niestety punkty nie zostały zweryfikowane, a w książeczce pojawił się następujący wpis osoby weryfikującej:

"W związku z tym, że w roku bieżącym (2019) przyznano odznakę "W góry" w stopniu srebrnym, punkty uzyskane na wycieczkach dniu 29.09 oraz 11-13.10.2019 r. nie mogą być zweryfikowane. W 2020 r. należy uzyskać minimum 45 pkt. aby ubiegać się o odznakę w st. złotym. Regul. GOT par 10 i 11"

W związku z tym wpisem mam kilka pytań:

Czy taka interpretacja regulaminu jest jedyną słuszną interpretacją? Czy nie można odbyć w przyszłym roku odbyć jednej wycieczki, zaliczyć już zdobyte punkty z bieżącego roku i przyznać odznakę w roku 2020? Regulamin stanowi "W jednym roku kalendarzowym można zdobyć tylko jeden stopień odznaki" - czyli oznacza to, że w tym roku gromadzimy punkty aby ZDOBYĆ odznakę w roku przyszłym, tak?

Być może nie do końca rozumiem Regulamin GOT ale w par.8 w pkt.3 jest zapis "...kolejne cykle zdobywania GOT PTTK, począwszy od stopnia popularnego, można zacząć zdobywać najwcześniej w następnym roku po uzyskaniu i zweryfikowaniu ostatniego stopnia kończącego poprzedni cykl zdobywania odznaki..." Odznaka "W Góry" jest przed stopniem popularnym zatem nie ma konieczności czekania ze ZDOBYWANIEM (nie ZDOBYCIEM) do roku następnego?

W ramach podsumowania. Nie jestem rodzicem, który chce, aby jego dziecko za wszelką cenę zdobyło odznakę, ale chodząc wspólnie po górach perspektywa zdobycia ostatniego stopnia odznaki, była zapewne mocną motywacją dla syna. W przekonaniu, że rozumiem regulamin obiecałem mu, że odznakę zdobył, ale regulamin pozwala na otrzymanie odznaki dopiero w roku następnym. Trudno będzie mi to teraz wytłumaczyć.

Pozdrawiam.
Paweł

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?