Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Responsywność i skalowanie forum
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2019-07-25 01:48:20

Cześć.

Miło mi poinformować, że dzisiaj udało mi się posiąść ogromną porcję wiedzy dotyczącą zarówno wirtualnych okienek przeglądarek mobilnych ([i]viewport[/i]) jak i [i]media queries[/i] w CSS. Pozwoliło mi to na zmianę arkusza stylów tak, aby nasze forum dobrze wyglądało w urządzeniach mobilnych oraz w czasie skalowania ekranu.

Przetestowałem to w dwóch przeglądarkach na moim telefonie oraz w symulowanym trybie responsywnym na Firefoksie i Chrome. Testowałem też skalowanie forum w zwykłym trybie komputerowym w obu tych przeglądarkach. Za każdym razem działało dobrze. Gdyby ktoś z Was miał jakieś uwagi - będę wdzięczny za informację.

Póki co jednak z dumą ogłaszam, że [u]od dzisiaj nasze forum jest dostosowane do urządzeń mobilnych![/u] :-)

Nie ukrywam, że moja wiedza z programowania frontendu zatrzymała się 10 lat temu i dzisiaj ze zdumieniem i satysfakcją odkrywałem jak bardzo świat posunął się w tym czasie naprzód. Okazało się też, że planując od nowa układ kontenerów forum wiosną zeszłego roku, niechcący zaplanowałem je niemal optymalnie pod możliwość dokonywania tego typu zmian, przez co dzisiaj już niemal nie dotykałem się kodu HTML, a cała operacja zajęła raptem kilka godzin.

Człowiek uczy się przez całe życie. :-)

Pozdrawiam Was serdecznie,
Łukasz Aranowski

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?