Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Nowy Prezes ZG PTTK
Autor: JanMaciej...
Data: 2019-07-07 23:08:28

[cytat] Miejmy nadzieje, ze sytuacja w PTTK jest wystarczająco zła i dlatego nowe zmiany mogą i koniecznie powinny wyjść na lepiej![/cytat]

[b]Marek Staffa[/b] w Gazecie Górskiej, wydanie styczeń-czerwiec 2007, w artykule „[b]PRZED (ODLEGŁYM) JUBILEUSZEM[/b]”,(już nie tak odległym), 150 rocznicy powstania Towarzystwa Tatrzańskiego i [i]jego następców[/i] przedstawił swoją, refleksyjną, wizję przyszłości PTTK.

Poniżej kilka sygnalnych cytatów, Autor omawia wiele innych istotnych problemów.

„[i] Za podstawowe pytanie uważam: jak ma wyglądać PTTK za lat 5, 10, 20 – ilu będzie liczyć członków? Biorąc pod uwagę dotychczasowe trendy można założyć, że o ile nie zajdą nieprzewidziane okoliczności, PTTK powinno liczyć w granicach 40—50 tys. członków. (…) Nawet przy założeniu najczarniejszego scenariusza nie należy chyba przewidywać zniknięcia PTTK ze środowiska turystów[/i].”

„[i] Rysuje się tu kolejne zagadnienie: czy program PTTK powinien być adresowany do turystów, czy do określonych środowisk? O sile PTTK świadczyłoby wypracowanie form adresowanych po prostu do turystów, atrakcyjnych dla wszystkich – nie różnicującego ich wiekowo czy środowiskowo, ponieważ prowadzi to do sytuacji, z którą mamy do czynienia obecnie, a więc współistnienia w obrębie Towarzystwa środowisk nie mających z sobą wiele wspólnego, np. turystyki szkolnej, wojskowej, emeryckiej, studenckiej itp. Skutkuje to także przerwaniem ciągłości pokoleniowej i brakiem przyrostu nowej kadry działaczy[/i].”

„[i] Aby móc jednak prowadzić własną, niezależną działalność potrzebne są minimum dwa czynniki: mieć kim to robić i mieć na to środki. I z jednym i z drugim jest w PTTK coraz gorzej i od rozwiązania tych problemów faktycznie zależy przyszłość PTTK. … [/i]”

Jubileusz już niedługo, za lat cztery.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?