Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: O młodzieży i szkoleniach w PTTK nie pogadasz...
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2019-06-15 22:08:42

Cześć Olu.

[cytat](...)
Sprawy gospodarki finansowej, w tym głównie zbywania majątku na poczet zdobywania środków na bieżące funkcjonowanie Towarzystwa, zdominowały tematykę odbywanych przez plenum ZG posiedzeń. Niejako przyglądając się rzeczowo tematyce posiedzeń plenum ZG można by dojść do wniosku, że przeglądamy zapisy z posiedzeń niedotyczących spraw stowarzyszenia a jedynie podmiotu gospodarczego. Od dwóch kadencji dało się odczuć, że inne sprawy czekają na lepszy moment. I tak w zawieszeniu od dwóch kadencji czekają na swoją kolej sprawy związane ze sferą programową Towarzystwa. A przecież pozyskiwanie środków finansowych w stowarzyszeniu prowadzi do realizacji działań programowych(!).
(...)
Wszystkie nasze działania, czy to programowe, czy finansowe powinny nawiązywać do strategii działań Towarzystwa. Niestety taki dokument nie powstał do dnia dzisiejszego. XVIII Walny Zjazd zobowiązał ZG do sporządzenia takiego dokumentu, jednak nie został on przygotowany przez ówczesny Zarząd. Z przykrością należy stwierdzić, że nielicznie organizowane działania programowe mają charakter stricte akcyjny związany z dostępnością ministerialnych funduszy, a nie wynikają z przemyślanego przez PTTK planu działania.
(...)[/cytat]

Jako przewodniczący Komisji Akademickiej ZG PTTK uczestniczyłem niemal we wszystkich posiedzeniach plenum ZG PTTK w latach 1997-2005 (2 kadencje). Było DOKŁADNIE tak samo. Wielokrotnie w swoich wystąpieniach - również tu na forum - podnosiłem kwestie braku zainteresowania kwestiami programowymi i zaniedbaniami w tej kwestii, braku strategii oraz działań akcyjnych.

Jak widać nie zmieniło się nic.

Obawiam się, Olu, że Twój honorowy ruch pójdzie na marne. :-(
14 lat temu uznałem, że Towarzystwo niestety jest niereformowalne.
Twoja dzisiejsza rezygnacja upewnia mnie w tej kwestii.

Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę Ci powodzenia,
Łukasz Aranowski

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?