Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Zaliczenie na OKP wycieczek sprzed zdobycia ROK
Autor: Piotrek Mickiewicz
Data: 2018-04-23 11:47:51

Witam szanownych forumowiczów!

Mimo, że od lat już zbieram odznaki GOT, dopiero dosłownie tydzień temu dowiedziałem się o istnieniu odznak ROK (Regionalna Odznaka Krajoznawcza) i OKP (Odznaka Krajoznawcza Polski) i od razu się nimi zainteresowałem.

Od razu też natknąłem się na pierwszy problem/wątpliwość - od dawna lubię zwiedzać Polskę i odwiedziłem już wiele z miejsc, które są wymagane na OKP, jednak za mało z okolic mojego miejsca zamieszkania (Warszawy), żeby od razu starczyło na ROK. Regulamin ROK/OKP wszakże mówi, że należy najpierw zdobyć ROK, a dopiero potem można zdobywać OKP. Z drugiej strony, w regulaminie wyraźnie stoi, że nie ma limitów czasowych na zdobywanie odznak.

Stąd, moje pytanie jak w temacie - czy mogę teraz „uzupelnić” sobie ROK (jestem w trakcie zwiedzania miejsc na Mazowiecką Odznakę Krajoznawczą), a kiedy będę już miał brązową i srebrną ROK, zapisać sobie na poczet OKP wycieczki odbyte PRZED zdobyciem ROK?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?