Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Green Velo?
Autor: Szymon Nitka
Data: 2018-03-23 15:55:08

Cześć.

Po dość słabych wrażeniach ze Świętokrzyskiego, które wspominałem wyżej, w zeszłym roku spędziłem prawie trzy tygodnie na trasach Podkarpackiego. Przywiozłem dużo lepsze wrażenia, choć...

Z tym Green Velo to jest tak - że jeśli patrzeć na nie przez pryzmat oczekiwań i chęci otrzymania produktu, jakimi są europejskie trasy rowerowe czy zbudowana ostatnio w Małopolsce Wiślana Trasa Rowerowa, to człowiek-turysta wróci na pewno zawiedziony. Mało jest w Green Velo prawdziwej Europy, niestety. Ale jeśli chcieć po prostu nacieszyć się pięknymi klimatami, uczciwym, soczystym krajoznawstwem - jest bardzo w porządku. Jest po prostu poprawnie.

Z Podkarpackiego najbardziej podobał mi się odcinek z Przemyśla do Rzeszowa. Idealny na długi weekend, czy krótki wakacyjny wypad. Spokojne drogi, podkarpackie wioseczki, miejsca jak Krasiczyn, Piątkowa czy Ulucz, trzeba czasem trochę pocisnąć pod górę, a na koniec można wypić piwo na przepięknym rynku w Rzeszowie.

O wszystkim, co zapamiętałem, co zobaczyłem:

http://www.znajkraj.pl/podkarpackie-green-velo-z-przemysla-do-rzeszowa

Najfajniejsze klimaty tam, to takie:

[plik:19]
[plik:20]
[plik:21]

A naprawdę urzekający rynek w Rzeszowie:

[plik:22]

Z turystycznym :)

Szy.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?