Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Struktura członkostwa
Autor: JAK
Data: 2018-03-19 15:13:08

Cześć.

Według mnie młodzież wybiera łatwiejszą drogę do samodzielnej działalności w obszarze kultury fizycznej i turystyki. W szkołach są bardzo dobre warunki do realizacji takich aktywności. Wystarczy tylko 3 - 5 aktywnych nauczycieli i rodziców, aby założyć Uczniowski Klub Sportowy w formule stowarzyszenia zwykłego, zarejestrować ten UKS w Starostwie i ... droga wolna: do zdobywania dotacji z zakresu funduszu sportu młodzieżowego, funduszu rozwoju kultury fizycznej, funduszu zajęć sportowych dla uczniów, funduszu współpracy międzynarodowej i funduszu współpracy paraolimpijskiej. Można pozyskać własny sprzęt turystyczny (rowery, kajaki, plecaki, itp.) i być samodzielnym korzystając z zasobów i opieki placówki oświatowej. Na te zadania są przeznaczane w MSiT grube miliony zł, a na całą turystykę - ok. 2 mln zł, w większości na znakowanie i konserwację szlaków turystycznych.
Żeby młodzież mogła cokolwiek znaczyć w PTTK musi zebrać minimum 10 osób. Wtedy można założyć SKKT bez własnej osobowości prawnej. I co dalej. Może chodzić na grzyby i itp. Ale wszystko to pod kontrolą Rady Pedagogicznej szkoły, Oddziału PTTK i Komisji Rewizyjnej PTTK. Wszelkie sprawy finansowe są skomplikowane, itp. itd.

JAK

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?