Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Velo Małopolska - Wiślana Trasa Rowerowa
Autor: Szymon Nitka
Data: 2017-09-14 14:15:38

Cześć.

Po Kaszubskiej Marszrucie, po szlaku narciarskim wokół Śnieżnika, po Green Velo i innych szlakach tworzonych przez samorządy, nadszedł kolejny niepetetekowski projekt. Zupełnie niezwykły o którym zdecydowanie warto wiedzieć.

To Velo Małopolska - cały system rowerowych tras turystycznych, jaki ma powstać w najbliższych latach w Małopolsce. Powstała już Wiślana Trasa Rowerowa, która choć niekompletna jeszcze, już jest na zdecydowanej wiekszości przejezdna i ukończona. Wygląda tak:

http://www.znajkraj.pl/files/styles/e/public/wisla-i-wislana-trasa-rowerowa-z-lotu-ptaka-wisla-2017-szymon-nitka-0117.jpg
http://www.znajkraj.pl/files/styles/e/public/rzepakowe-korytarze-wislanej-trasy-rowerowej-wisla-2017-szymon-nitka-001f.jpg
http://www.znajkraj.pl/files/styles/e/public/na-wale-wislanej-trasy-rowerowej-przed-oswiecimiem-wisla-2017-szymon-nitka-002f.jpg

... a więc jak na moje oko - oszałamiająco. Jest dokładnie jak na nadrzecznych trasach rowerowych w Niemczech. A może i fajniej - bo u siebie, bo nad najpiękniejszą polską rzeką. Start z Oświęcimia, po drodze Skawina, Kraków z Tyńcem, Wawelem, Kazimierzem i innymi pięknymi miejscami, potem Niepołomice, Zalipie - bardzo blisko!, na koniec Szczucin.

Długą relację zdaję na blogu Znajkraj:

http://www.znajkraj.pl/wislana-trasa-rowerowa-malopolska-na-rowery

W kolejce czekają i sukcesywnie otrzymują kolejne wykonane odcinki między innymi Dunajec, Raba, Soła. Już funkcjonuje szlak wokół Tatr, chociaż po słowackiej stronie nie idzie tak dobrze, jak u nas.

Nic tylko jeździć! :)

Z turystycznym!

Szy.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?