Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Na niePTTKowskim szlaku
Autor: slider
Data: 2015-07-07 21:03:38

Akurat dziś miałem okazję realizować zlecenie znakarskie z samorządu. Muszę przyznać, że jestem zbudowany. Zanim wydano zlecenie (i pieniądze) trzeba było przeprowadzić badania dotyczące zapotrzebowania różnych grup społecznych na rozwój infrastruktury turystycznej. Odbyły się liczne spotkania, warsztaty i konsultacje. W pracach przedprojektowych brali udział samorządowcy, sportowcy, kolarze, turyści pieszy, wielbiciele jeździectwa i mieszkańcy "cywilni". Powstała całkiem poważna mapa będąca owocem tych konsultacji. Na mapie zostały naniesione propozycje, a następnie dodano szczegółowe uzasadnienia dla każdego pomysłu. Dokument przeszedł kilka faz uzgodnień. Następnie ustalono harmonogram i zakres prac oraz specyfikację norm ich wykonania (na bazie prawa budowlanego oraz instrukcji znakarskiej PTTK).

Szlak w wydaniu samorządowców to nie tylko kolorowe znaczki. To także prace ziemne, wodne i leśne. Budowa miejsc odpoczynku, punktów widokowych z zabezpieczeniami, mocowanie tablic informacyjnych, drogowskazów i ostrzeżeń. Plus zlecenie dla grupy znakarskiej na wieloletnią konserwację infrastruktury (z obowiązkiem corocznej inspekcji). Plus komisja do odbioru robót i protokół z ich wykonania. Plus dokumentacja, w tym także elektroniczna. Plus wydawnictwa i informacje dla wydawców map turystycznych. Plus promocja w postaci organizacji imprez sportowych i turystycznych na nowych szlakach.

Da się? Da.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?