Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Instrukcja znakowania szlaków
Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2015-04-22 23:37:59

[cytat]Osobiście uważam, że jednak jakaś Ustawa jest potrzebna. Jest potrzeba: ...[/cytat]
Jeżeli założymy, że Polska, to kraj ludzi niekompetentnych, bo nie ma odpowiedniej ustawy, ...
to wydanie ustawy i jej przeczytanie uczyni, jak za machnięciem czarodziejskiej różdżki, niekompetentnych urzędników kompetentnymi. Znam przepisy, które obowiązują od 20 lat i nadal nie są używane, co więcej, nie słyszałem, żeby z tego tytułu ktokolwiek kogoś ukarał. Prosty przykład: wysokość krawężników na przejściach dla pieszych i przejazdach dla rowerzystów. Ma być od 20 lat wysokość do 1 cm, a w realu rzadko kiedy jest mniejsza niż 3 cm. Nie wierzę, że wydanie ustawy o szlakach zmieni mentalność polskiego urzędnika i działacza turystycznego. Owszem, jakaś grupa rygorystów prawnych ucieszy się, że nie musi się wysilać, żeby wymyślić, jaki szlak powinien zostać uznany za dobry, bo wystarczy bezmyślnie wypełnić jakieś ustawowe warunki i wypięcie piersi do orderu murowane.
Przepisy mają to do siebie, że są zwięzłe i podają tylko podstawowe zasady. Oprócz ustawy potrzebny jest podręcznik i system audytów, żeby jacyś prawdziwi spece sprawdzili, czy te odfajkowane przez kogoś warunki są rzeczywiście realizowane tak, jak należy. Polska jest znana z tego, że w papierach wszystko się zgadza, a w terenie jest zupełnie co innego. Nie dalej jak dziś jechałem szlakiem, który nie zaczynał się tam, gdzie miał się zacząć. W ogóle się nie zaczynał, tylko pojawił się za miastem, a podobno dopiero co został wyznakowany.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?