Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Na niePTTKowskim szlaku
Autor: Szymon Nitka
Data: 2015-04-21 13:18:20

Cześć! :)

Dawno mnie z Wami nie było. Może z tych samych powodów, o których będzie ten wpis.

Dwa z naszych ostatnich wyjazdów turystycznych miały miejsce na wspaniałych szlakach turystycznych, które nie powstały bezpośrednio w wyniku działań PTTK. Oczywiście, zapewne osoby związane z "Firmą" miały udział w opracowywaniu szlaków, jednak pieczę nad nimi trzymają jednostki samorządowe.

Znak czasów? Słabnące struktury PTTK-u, czy może po prostu bardziej aktywne i coraz bardziej kompetentne osoby zatrudnione w samorządach?

Pierwszy to Kaszubska Marszruta - ponad 160 kilometrów rowerowych traktów po Borach Tucholskich. Specjalnie wybudowane drogi, miejsca odpoczynku, mapa projektu. Nasza relacja:

http://www.znajkraj.pl/kaszubska-marszruta-bory-tucholskie-na-rowerze

Drugi - szlak narciarstwa biegowego w (na?) Masywie Śnieżnika i Górach Bialskich. Czasem nawet i 100 kilometrów utrzymywanych ratrakiem tras biegowych. Z racji kształtu bardziej dla turysty, niż sportowca. Nasze wrażenia:

http://www.znajkraj.pl/przez-gory-bialskie-i-masyw-snieznika-na-biegowkach

Pokonując kolejne kilometry pod Śnieżnikiem naprawdę dopadła mnie taka myśl - czy to nie pierwsze symptomy większego kryzysu? Czy za chwilę każda z gmin nie będzie chciała swoich szlaków? Oczywiście, zjawisko takie istnieje od dawna. Ale może jeszcze nabierze na sile?

I sam nie wiem, czy to dobrze, czy źle? Patrząc na jakość dwóch wyżej wymienionych przedsięwzięć - myślę, że, niestety, wyśmienicie...

Z turystycznym! :-)

Szy.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?