Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Instrukcja znakowania szlaków
Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2015-04-12 21:03:10

[cytat][cytat]...Żyjemy w takim dziwnym kraju, w którym urzędnik udaje przygłupa, że nie może czegoś zrobić, bo nie ma na to ustawy...[/cytat]
Co zrobić, aby urzędnik nie udawał przygłupa?[/cytat]
Sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana, niż to wynika z tego krótkiego pytania. W skrócie urzędnik udaje przygłupa, bo tego od niego wymagają przełożeni. Jak ktoś próbuje wykazać się myśleniem i samodzielnością, to łatwo może skończyć na bruku. Duże znaczenie w tym sposobie działania odgrywają znajomi królika angażowani jako kontrolerzy w różnych organach kontrolnych, którzy nie mają żadnych kwalifikacji oprócz dobrych pleców i swoją głupotą zarażają innych, którzy muszą się podporządkować wynikom ich kontroli, a zazwyczaj nie wypada im zwracać uwagi, że wyniki kontroli mijają się z rzeczywistością. Obserwuję ten schemat obserwując, jak gminy dostają i rozliczają dotacje otrzymane z urzędów marszałkowskich.
Jak to zmienić? Niestety to bardzo trudne. Zacząć trzeba od wybierania radnych, którzy są kompetentni i mają ambicję, żeby żądać bycia kompetentnym od nadzorowanych przez nich urzędników. Prości ludzie tacy jak my, mogą się tylko zrzeszać i upubliczniać najdziwniejsze przypadki niekompetencji, wraz podawaniem recepty, co należy zrobić w konkretnym przypadku. Upublicznianie każdego przypadku nie wchodzi w rachubę, bo jest tego zbyt dużo, a poza tym człowiek ma w swojej naturze naśladowanie otoczenia, zwłaszcza, gdy praktycznie nie ma innych lepszych wzorców do podpatrzenia.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?