Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Instrukcja znakowania szlaków
Autor: slider
Data: 2015-04-07 18:44:16

Szlak turystyczny nie jest drogą w sensie bytu odrębnego. To będzie raczej podobne do oznakowania części dróg krajowych za pomocą symboli międzynarodowych typu droga E22. To tylko informacja wizualna, że ta część [b]drogi już zbudowanej[/b] została włączona w sieć dróg międzynarodowych. Drogi E22 się nie buduje tylko wyznacza jej przebieg po drogach już istniejących.

Szlak turystyczny - powtórzę - nie jest bytem prawnie samoistnym. Nie buduje się go tylko wytycza. Natomiast w pełni się zgadzam, że nader bolącą sprawą jest stan infrastruktury technicznej dróg i ścieżek tworzących te szlaki. Wiele z tych tras wymaga uzupełnienia o porządne schody, barierki, kładki, ławki, wiaty, drogowskazy oraz tablice informacyjne.

Z tym, że tworzenie i finansowanie infrastruktury technicznej nie jest objęte zakresem prac [i]stricte[/i] znakarskich, a to z uwagi na fakt, że stosowne prace może zlecić wyłącznie właściciel terenu. Przypominam że PTTK nie jest właścicielem żadnej drogi.

PTTK nie jest także instytucją prawodawczą i nie może wydać żadnego prawnie wiążącego "ukazu" regulującego zakres i charakterystykę prac budowlanych dla infrastruktury turystycznej. PTTK nie może nawet wydać żadnych norm wykonawstwa, ponieważ od ustalania norm jest Polski Komitet Normalizacyjny.

Należy sobie uświadomić, że PTTK pozostaje wciąż stowarzyszeniem ludzi połączonych wspólną pasją i może wydawać jedynie instrukcje i zalecenia, ale nie ma i nigdy nie będzie miało mocy prawnej czegokolwiek ludziom nakazywać lub zakazywać.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?