Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: ŻOT MOT TOK - kilka pytań dot. regulaminu
Autor: werthers
Data: 2014-10-29 22:35:48

Cześć. Jako że regulaminy czytałem całą noc i sporo z punktów nie zrozumiałem mam kilka pytań do Was:

TOK- odznaka kajakowa - czy o tą odznakę mogę ubiegać się spływając pontonem, pompowanym kajakiem lub tez gumowym pompowanym canoe? Czy musi to być rzeczywiście tylko kajak lub kanadyjka (tak jak jest to napisane w regulaminie)?

ŻOT- odznaka żeglarska - "popularną 100pkt w ciągu jednego sezonu, brązową 300pkt w ciągu jednego sezonu, można uzyskać jedynie w podanej kolejności" następnie napisane jest: "Punkty zdobyte ponad normę, ustaloną dla danego stopnia odznaki, zalicza się na poczet odznaki wyższego stopnia. Nie może to jednak spowodować przyznania dwóch stopni odznaki w jednym sezonie."

Czyli zdobywając np. 800 punktów w jednym sezonie mogę uzyskać odznakę popularną ale.. ale te dodatkowe 700pkt nie przejdzie na następną odznakę (brązową) ponieważ nie można uzyskać dwóch odznak w jednym sezonie, a do brązowej zaliczają się punkty w ciągu też tylko jednego sezonu. Czyli jedyną możliwością uzyskania odznaki brązowej jest w pierwszym roku uzyskanie odznaki popularnej, straceniu dodatkowych punktów i dopiero w następnym roku zbieranie punktów na brązową?

MOT - odznaka motorowa - "uczestniczenie w co najmniej 2 imprezach motorowych turystyki kwalifikowanej" -> co to znaczy motorowa turystyka kwalifikowana i co oznacza "impreza rangi Centralnej" ? 2 pytanie: w regulaminie nie znalazłem określonego czasu na zdobycie odznak. Czy oznacza to, że w jednym sezonie mogę zdobyć dwie odznaki lub jedną odznakę "zaliczać" 10 lat ?

Wielkie dzięki jeżeli ktoś odpowie w miarę łopatologicznie na moje pytania lub też poprze doświadczeniem czy innym prawnym dokumentem lub z życia przykładem po prostu :)

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?