Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Punkty OTP i GOT na tych samych trasach
Autor: Radwa
Data: 2014-07-08 16:53:22

[cytat]...Natomiast czytając niektóre skomplikowane casusy na forum ...[/cytat]
W regulaminie każdej odznaki zapisane jest kiedy można zdobywać daną odznakę,
proponuję przed przystąpieniem do zdobywania danej odznaki zapoznać się z jej regulaminem np. w przypadku GOT mówi o tym:

§ 3.2. GOT PTTK można zdobywać po ukończeniu 7. roku życia, przez odbycie pieszych wędrówek przede wszystkim w polskich górach a także w pasmach górskich Sudetów i Karpat, położonych na obszarach Republiki Federalnej Niemiec, Republiki Czeskiej, Republiki Słowackiej i Ukrainy.
Turysta odbywa wycieczki na własną odpowiedzialność, przy zachowaniu zasad bezpiecznego i racjonalnego uprawiania turystyki górskiej oraz przestrzegania przepisów dotyczących poruszania się po obszarach chronionych i w rejonach granicy państwowej. Zdobywanie GOT PTTK przez nieletnich powinno odbywać się w obecności dorosłych opiekunów lub osób przez nie upoważnionych, a trasy wycieczek górskich powinny być dostosowane do ich wieku i możliwości fizycznych.

W niektórych przypadkach zdobycie jednego typu odznaki automatycznie powoduje zdobycie innej odznaki np. tak jest w przypadku Regionalnej Odznaki Krajoznawczej mówi o tym § 10.c.:

Zdobycie posiadanie odznaki regionalnej w dowolnym stopniu (z okolic miejsca zamieszkania zdobywającego) ustanowionej przez terenowe jednostki PTTK uprawnia do otrzymania R.O.K. w stopniu brązowym.

Dlatego zachęcam do czytania regulaminów odznak, które zamierza się zdobywać :-)
Udanych wędrówek oraz zdobywania ciekawych odznak, a niektóre pod względem graficznym są fantastyczne.
Pozdrawiam :-)

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?