Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Opłata za fotografowanie
Autor: Przodownik 1811
Data: 2013-10-04 17:46:47

O! To ja przed trzema tygodniami spotkałem się z sytuacją całkowitego zakazu fotografowania niczym za czasów PRL-u. Miałem okazję być świadkiem "występu" proboszcza w Sanktuarium na "Marii Śnieżnej" koło Międzygórza. Mianowicie w niewybredny sposób wyzwał turystę, który zachowywał się właściwie i ubrany był przyzwoicie jak na to miejsce przystało bo wyjął aparat i chciał zrobić pamiątkową fotografię. Chyba nie zdążył. Mimo wielu powieszonych przy kościele tablic informujących o różnych zakazach, tablicy z zakazem fotografowania tam nie zauważyłem. Na stronie Sanktuarium o zakazie fotografowania też nie ma ani zdania.
http://www.mariasniezna.pl/wew.php?id=5&lang=pl

Po tym popisie cała grupa wyszła stamtąd, ja również, bo nie mieliśmy przyjemności przebywać w takim miejscu w towarzystwie księdza zachowującego się jak jakiś diabeł. Od miejscowych dowiedzieliśmy się ciekawych historii na temat "wojny" jaką prowadzi ów proboszcz z turystami i właścicielem znajdującego się obok schroniska, które odbiera klientów urządzonemu w budynku Rektoratu Sanktuarium (plebanii) lokalowi z gastronomią i pamiątkami. Po tym "występie" widać pozbył się jednak kolejnych klientów, bo cała grupa gremialnie przeszła posilić się do pobliskiego schroniska.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?