Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Odznaka Pttk
Autor: Barin
Data: 2013-08-08 11:56:37

To chyba część szerszego problemu. Czy mamy być organizacją kadrową, czy masową? Czy mamy działać dla siebie (czyli dla członków Towarzystwa), czy też mamy działać dla całego społeczeństwa. Jest wiele osób, które "nie działają" (cokolwiek to by nie znaczyło), nie posiadają uprawnień kadry i nie zamierzają być funkcyjnymi, ale regularnie płacą składki i uczestniczą w wycieczkach organizowanych i prowadzonych przez kadrę. Ich obecność też jest potrzebna, a skoro mają prawo do rabatów, to niech z nich korzystają.
W moim oddziale (wg materiałów przedzjazdowych) jest 535 członków, z czego 203 osoby mają uprawnienia kadry programowej. Z nich wielu już dawno "nie działa". Z drugiej strony wielu uczestników imprez nie jest zrzeszonych w PTTK - zachęcamy, ale nie zmuszamy. Członkowie mojego koła z ważną legitymacją PTTK mają tańszy udział w imprezach oddziałowej KTG. Każdy sam decyduje, co jest dla niego lepsze.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?