Zgłoszenie do moderatora
Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.
Zgłaszana wiadomość
Temat: Re: Ranking schronisk w npm-ie
Autor: Jacek Potocki
Data: 2013-07-20 20:45:06
[cytat]...nie wiem skąd taka zła ocena "Chatki Puchatka". Schronisko działa w trudnych warunkach, bez bieżącej wody, przeżywając ciągły praktycznie najazd dużej liczby turystów. I w tych trudnych warunkach radzi sobie całkiem nieźle (...) nie wiem dlaczego tak nisko ocenione są Kudłacze - schronisko jest bardzo miłe i przytulne, chociaż boryka się z problemami związanymi z brakiem wody ...[/cytat]
Basiu, pewnie w tym co piszesz jest trochę racji. Ja się na tyle nie orientuję, bo Beskidy znam bardzo słabo - w większości tamtejszych schronisk nigdy nie byłem, z dwóch "na cenzurowanym" odwiedziłem tylko Chatkę Puchatka, ostatni raz 10 lat temu (ale też bez nocowania). Ale trzeba pamiętać, że to jest ranking SCHRONISK a nie gospodarzy. I to widać w komentarzach zamieszczonym w "npm". O "Chatce Puchatka" można przeczytać: W związku z tym, że schronisko mieści się (...) z dala od źródła wody, o specyficznym klimacie bieszczadzko-zakapiorskim, na wiele rzeczy chatar nie ma tam wpływu. I o Kudłaczach: "Gospodarze starają się jak mogą. Ale kiedy schronisko leży z dala od popularnych szlaków, a pieniędzy na remont brakuje, cudów się nie wyczaruje".
W świetle powyższych uwag - może dla niektórych będzie to herezja, ale mam wątpliwości czy jest sens utrzymywać wszystkie istniejące obecnie schroniska. W Sudetach klinicznym przypadkiem schroniskowego nieporozumienia była Bacówka pod Trójgarbem. Ten obiekt od początku istnienia (oddany do użytku w 1988 r.) nie miał racji bytu i śmiem twierdzić, że w warunkach normalnej gospodarki nigdy by nie powstał. Obecnie, po sprzedaniu przez PTTK, stoi i niszczeje. Wygląda na to, że nowy właściciel też nie ma pomysłu co z nim zrobić.
pozdrawiam