Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Regulaminy Odznak
Autor: alan_1976
Data: 2013-01-09 16:16:26

Witam na wstępie :)

Rozpocząłem zdobywanie odznak krajoznawczych i uważam, że jest to świetna zachęta do poznania regionu. No właśnie, funkcją odznak powinno być poznanie regionu, natomiast niektóre zapisy regulaminów skutecznie do regionów zniechęcają.

Na przykładzie:
http://www.msw-pttk.org.pl/odznaki/reg_odznak/reg_rotzzs.html

Znam Ziemię Strzelecką - nie znam, chętnie poznam. Czytając różne regulaminy przyzwyczaiłem się już, że niektórzy zastrzegają możliwość zweryfikowania w jednym roku kalendarzowym tylko jednego stopnia. Rozumiem - co by nie było za łatwo, choć pod kątem poznania regionu wcale nie jest mniej warte zwiedzanie bardziej intensywne.

We wskazanym regulaminie mamy natomiast zapis:
" Normy na wyższy stopień można zdobywać bezpoœśrednio po spełnieniu wymagań na odznakę niższego stopnia "

Uważam to za absurd. Chcąc zdobywać tę odznakę zgodnie z regulaminem, należy celowo omijać obiekty na szlakach, gdyż są na wyższy stopień, tudzież odwiedzić je, ale i tak na kolejny stopień będzie trzeba je odwiedzić jeszcze raz!

Nikt nie chce otrzymać złotej odznaki nie mając brązowej i srebrnej, natomiast takie postawienie sprawy jest prowokacją do kombinatoryki z datami, gdyż wszystkie wymagane obiekty rzeczywiście się pozna...

Co o tym sądzicie? Kto układa regulaminy i kto je weryfikuje? Czy aspartam rzeczywiście obniża zdolność logicznego myślenia?

pozdrawiam
Tomasz Marczak

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?