Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Powrót przymusu?
Autor: Mieszko
Data: 2013-01-05 09:01:02

[cytat] Szkoły publiczne mają własne rozporządzenie MENiS z 2001 r. odnośnie organizowania krajoznawstwa i turystyki. Wśród osób o odpowiednich kwalifikacjach do prowadzenia takiej działalności, są wymienieni w tym rozporządzeniu m.in. przewodnicy, ale nie są oni jedynymi uprawnionymi do prowadzenia wycieczek. [...] Dyrektor TPN zaś nie jest od stanowienia w Polsce prawa. [/cytat]
Lechu , wyobraź sobie że przywołane przez ciebie rozporządzenie MEiS nie jest jedynym obowiązującym aktem prawnym w Polsce. Wśród całej góry rozmaitych dokumentów jest np Ustawa o Ochronie Przyrody a tam można przeczytać cos takiego:
Art. 8e.1.
[b]Dyrektor parku narodowego[/b] realizuje ustalenia planu ochrony, o którym mowa w art. 18, lub zadań ochronnych, o których mowa w art. 22, oraz [b]wydaje zarządzenia dotyczące funkcjonowania parku narodowego, w tym określające sposoby udostępniania obszarów parku narodowego[/b].
Tak więc dyrektor TPN (i każdego innego parku narodowego) nie musi tworzyć nowego prawa ale może wykorzystać już istniejące

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?