Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Deregulacja za pasem
Autor: Przodownik 1811
Data: 2012-05-17 12:57:25

Jeżeli Dyrektor TPN wydaje idiotyczne decyzje, to bądźmy od niego mądrzejsi. Istnieje bowiem pełna opinia prawna odnośnie obowiązku przewodnickiego w Tatrach, odmienna od niejednoznacznego pisma z MSW, na które powołuje się TPN. Oto istotny fragment:

[i]"(...) należy przyjąć, że przepisy rozporządzenia z 1997 r. po wejściu w życie ustawy o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich z dnia 18 sierpnia 2011 r. nie będą służyły wykonaniu ustawy o sporcie. Oznacza to, że rozporządzenie z dnia 6 maja 1997 r. w zakresie określenia warunków bezpieczeństwa osób przebywających w górach przestaje obowiązywać z dniem 2 stycznia 2012 r."[/i]

Wobec powyższego udając się na wycieczkę w Tatry nie bierzemy przewodnika, a w przypadku mandatu odmawiamy jego przyjęcia. Sąd, być może, wyda wyrok w trybie nakazowym, my odwołujemy się w ciągu 7 dni przytaczając powyższą opinię. Odbywa się rozprawa, sąd przyznaje nam rację i problem z głowy. Po pierwszym wyroku, który nagłośnimy w mediach, nikt już nie odważy się na wystawianie madatów.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?