Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Opłata za fotografowanie
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2012-05-06 19:39:04

Koledzy muzealnicy!

Wiem, że trochę osób będących "blisko" różnorakich muzeów jest na naszym Forum. Czy możecie mi wytłumaczyć po co istnieje w "menu" twór taki jak "opłata za fotografowanie"? Widzę to nader często i mało kto może mi udzielić informacji za co tak naprawdę płacę.

Byłem dzisiaj w kopalni soli w Bochni. Za bilety dla rodziny zapłaciłem 100 zł, po czym panienka powiedziała mi, że jak chcę fotografować na dole, to muszę dopłacić 5 złotych. Powiedziałem, że mam zamiar fotografować dzieciaki, a nie ich świętą kopalnię i odmówiłem uiszczenia opłaty. Panienka odpuściła, ale z reszty grupy opłatę zdzierała. Co ciekawe, na dole pies z kulawą nogą nie zwracał uwagi na to co i kto fotografuje. Ci, którzy dali się zastraszyć i wykupili fotografowanie musieli pluć sobie w brodę, bo przewodnik był bardzo życzliwy i nie tylko nie zwracał uwagi na naklejki "foto" na ubraniach (wymyślili coś takiego aby odróżnić tych, co wykupili możliwość robienia zdjęć), ale jeszcze sam robił zdjęcia aparatem turystów jak się go poprosiło.

No to po diabła takie coś?

Pozdrawiam,
Łukasz

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?