Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Niejasności związane z OTP
Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2012-04-06 22:57:00

[cytat]Regulamin OTP jest jednym z najdłuższych i najbardziej skomplikowanych regulaminów odznak, a mimo to nie precyzuje tak podstawowych spraw jak zdobywanie punktów za wycieczki piesze w miastach. [/cytat]
Wydaje mi się, że największym problemem jest to ciągłe kombinowanie, jak zdobyć OTP, nie uprawiając turystyki pieszej. Jak zaczynałem uprawiać turystykę, to nikomu by nie przyszło do głowy, żeby w ogóle stawiać tak sprawę, że można nazywać turystyką kwalifikowaną to, co nią być nie powinno. Równie dobrze możesz sobie kupić przyrząd do spacerowania po pokoju i liczyć wirtualne kilometry łudząc się, że to też turystyka. Brakuje jeszcze pytań od kelnerów, czy krążenie miedzy kuchnią a salą to też turystyka, bo regulamin tego nie zakazuje.
Dla tych, co upierają się, że koniecznie chcą spacerować po terenie zabudowanym, dopisano do regulaminu trochę najciekawszych miejscowości, ale od razu podano zamiast kilometrów ryczałty punktów i ich limity do poszczególnych stopni OTP.
Jest jeden wyjątek. Możesz zaliczać kilometry w mieście wtedy, gdy wychodzisz z niego poza to miasto albo przynajmniej do innej dzielnicy.
Swoją drogą dziwię się, że zamiast podać proste reguły, to regulamin zawiera kupę dydrymałów, z których nic nie wynika.
[cytat] 3. Za marsze na orientację można zaliczyć 50%. W komunikatach na stronie KTP ZG jest szczegółowy zapis. Radzę zapoznać się z tym. [/cytat]
Co do imprez na orientację, to pierwotnie przypominały rajdy piesze, na których zamiast opisu trasy otrzymywało się mapę z zaznaczonymi punktami. Można było wtedy bez oporów zaliczać te imprezy do OTP. Obecnie to zazwyczaj czyste krążenie po lesie bez żadnej turystyki. Te 50 % to chyba z litości do tych, co łudzą się, że to też turystyka piesza.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?