Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Niejasności związane z OTP
Autor: Rafał Kwatek
Data: 2012-03-22 12:10:43

Odznaka przyznawana jest za spełnienie wymogów zgodnie z regulaminem. Jeśli są jakieś wątpliwości, co do interpretacji to rozstrzyga je weryfikujący. Takie wątpliwości mogą dotyczyć tylko kwestii, które nie są jasno sprecyzowane w regulaminie np. zasięgu poszczególnych pasm górskich, w których można zdobywać OTP.

W kwestii zawodów to temat jest dyskusyjny. Sam fakt przebycia trasy podczas zawodów nie powoduje tego, że nie można zaliczyć punktów. Przecież podczas zawodów InO potwierdzane są punkty do OTP. Regulamin mówi, że „odznakę zdobywa się za przejścia piesze”. Pytanie, czy bieg traktujemy jako „przejście piesze”. Tu moim zdaniem jest pole do interpretacji do weryfikującego, bo nie jest to jasno sprecyzowane w regulaminie.

W przypadku zdobywania punktów za przejścia w miastach, zapytałem jaki punkt regulaminu porusza tę kwestię. Piszesz stanowczo, że nie można tego robić, więc chciałem się dowiedzieć na jakiej podstawie przyjąłeś takie założenie. Jeśli nie ma takich zapisów w regulaminie, to znaczy, że zdobywanie punktów za przejścia podczas zwiedzania jest dozwolone. W takim przypadku nie ma żadnego miejsca na interpretację weryfikującego.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?