Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Drugie SKPS?
Autor: Przodownik 1811
Data: 2012-02-25 12:15:59

Przepraszam za zamieszanie, ale uzyskałem informację z pewnych wiarygodnych źródeł, że na stronie Stowarzyszenia Pilotów Wycieczek w Łodzi jest błąd. Chodzi o Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich (SKPB) Oddział PTTK Łódź-Polesie => http://www.skpb.lodz.pl/

Na tej stronie są jeszcze inne ciekawe "kwiatki". Oto cytat z przedstawionego tam "Stanowiska środowiska turystycznego z Łodzi i regionu łódzkiego w sprawie deregulacji zawodów przewodnika i pilota turystycznego": [i]“Oprócz posiadania wiadomości dotyczących Polski – jej historii, geografii, architektury, jak również szeroko rozumianych wiadomości na temat świata współczesnego, na każdym przewodniku i pilocie turystycznym spoczywa obowiązek zapewnienia grupie czy indywidualnemu turyście, ogólnie pojętego bezpieczeństwa(unikanie wszelkiego rodzaju zagrożeń, pierwsza pomoc przedlekarska itp.). Nabycie umiejętności należytej opieki nad Klientami mogą zapewnić jedynie szkolenia na wysokim poziomie, zweryfikowane państwowym egzaminem[/i]”

Jak widać, posiadanie [i]“szeroko rozumianych wiadomości na temat świata współczesnego”[/i] nie jest mocną stroną przedstawicieli tego środowiska, skoro twierdzą, że [i]“nabycie umiejętności należytej opieki nad Klientami mogą zapewnić jedynie szkolenia na wysokim poziomie, zweryfikowane państwowym egzaminem”[/i]. W ogromnej większości państw Unii Europejskiej przewodnicy nie zdają żadnych państwowych egzaminów, szkolenia, kursy i egzaminy prowadzone są przez organizacje turystyczne, a nie na poziomie państwowym, i są one fakultatywne.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?