Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: 37. Zjazd Nadzwyczajny ZHP
Autor: Rafał Kwatek
Data: 2011-12-05 12:35:40

Oddział Międzyuczelniany PTTK w Warszawie dość mocno uczestniczył w dyskusji nad Statutem Towarzystwa. Przygotowaliśmy i przesłaliśmy swoje uwagi do Zespołu Statutowego. Z tego nikt nie był wykluczony i tu Zespół Statutowy należy pochwalić za opublikowanie wyników swoich prac oraz możliwość zgłaszania uwag przez wszystkich zainteresowanych.

Ja raczej chciałbym zwrócić uwagę na inny aspekt. Zgodnie ze Statutem jednostki regionalne są dobrowolne i nie reprezentują wszystkich oddziałów. Niemniej praktyka pokazuje, że faktycznie są traktowane jak Zarządy Wojewódzkie.

Są różne argumenty za i przeciw powołaniu obowiązkowych jednostek pośrednich pomiędzy Władzami Naczelnymi a wszystkimi oddziałami. Tak samo są argumenty za i przeciw pełnej likwidacji tych jednostek. Obecnie mamy dość dziwną sytuację rozwiązania pośredniego (kompromisowego?), które przede wszystkim łączy wady jednego i drugiego rozwiązania.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?