Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: 37. Zjazd Nadzwyczajny ZHP
Autor: Rafał Kwatek
Data: 2011-12-05 08:44:59

[cytat]Trzecim krokiem jest rezygnacja z zapisów kontrowersyjnych (np. takich, że w jednym województwie może istnieć tylko jedno porozumienie oddziałów). Kilka osób lubiących być "władcami udzielnymi" na swoim terytorium powinno po prostu odpuścić. A wyperswadować im to powinny władze Towarzystwa.[/cytat]

W skład Zespołu Statutowego wchodziło kilkanaście osób – trzech przedstawicieli Władz Naczelnych oraz po jednym przedstawicielu reprezentującym jednostki regionalne z każdego województwa. Zespół w takim składzie z założenie nie będzie chciał ograniczyć roli jednostek regionalnych.

Swoją drogą taki dobór składu Zespołu Statutowego oznacza, że oddziały, które nie należą do jednostek regionalnych są w praktyce pozbawione reprezentacji. Dobrowolność przynależności oddziału do struktur regionalnych oznacza w praktyce dobrowolną możliwość ograniczenia głosu danego oddziału w Towarzystwie.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?