Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Przewodnicka deregulacja
Autor: Jacek Potocki
Data: 2011-11-28 13:49:29

Diabeł - jak zwykle - tkwi w szczegółach.

"Absolwenci na koniec studiów będą zdawać specjalne egzaminy państwowe, które dadzą im prawo wykonywania zawodu."

Konia z rzędem temu, kto znajdzie kierunek studiów przygotowujący do działalności przewodnickiej (na pewno takim kierunkiem nie jest "turystyka i rekreacja" - prowadzę na nim zajęcia, to wiem). Poza tym aktualnie w ogóle nie ma wymogu posiadania wyższego wykształcenia wobec kandydatów na przewodników.
Sama koncepcja słuszna, ale należałoby pójść jeszcze dalej - całkowicie znieść wszystkie państwowe przepisy dotyczące przewodnictwa i zostawić to organizacjom. Niech dbają o poziom własnych przewodników. Ale na to nasz socjalistyczny rząd na pewno nie pójdzie. Podam argument przemawiający przeciwko obecnym przepisom, którego nikt jakoś nie podnosi. Zdobycie niektórych uprawnień jest praktycznie niemożliwe. Na przykład przewodnik terenowy po Dolnym Śląsku. Zainteresowanie uzyskaniem tychże uprawnień jest nikłe, ale gdyby ktoś jednak chciał je uzyskać, nie ma szans - bo w związku z nikłym zainteresowaniem nie organizuje się szkoleń ani egzaminów (w ciągu ostatnich 5 lat taki egzamin odbył się tylko raz).

pozdrawiam
Jacek

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?