Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Znaczki na rok 2012
Autor: radek83
Data: 2011-11-26 20:06:24

[cytat]...Rozumiem, że jeżeli ktoś zawodowo uprawia turystykę i należy do PTTK to nie należy mu się wsparcie. Wydaje mi się, że jest to dyskryminacja, ponieważ wielu przewodników pracuje na rzecz PTTK. Niektórzy uważają (szczególnie społecznicy), że przewodnik też powinien pracować społecznie, ale przecież to jest jego zawód on z tego się utrzymuje.
A może się mylę?...[/cytat]

Nie twierdzę, że przewodnik powinien pracować społecznie, każdy ma swoje powody aby postępować tak jak mu pasuje. Przewodnicy wcale nie są dyskryminowani, a w ręcz przeciwnie, krzywda się im nie dzieje. To właśnie społecznicy są dyskryminowani (przewodnicy działający społecznie, nie mam na myśli ich podstawowej działalności, też są dyskryminowani). Zmierzam do tego, że zawodowy przewodnik, utrzymuje się ze swojej działalności ale powinien ponosić koszty swoich szkoleń czy imprez integracyjnych w całości.
Co do elitarności PTTK to się zgodzę. Jednak nawet znaczący wzrost składki nie zrekompensuje zmniejszenia się liczby członków do satysfakcjonującego poziomu. Dzisiaj jest tak, że większość ludzi z PTTK nie korzysta z przysługujących im zniżek, nawet niewiedzą o tym, dla nich podniesienie składek nie oznacza, że stają się członkami elitarnego klubu. Z drugiej strony ci ludzie są (w naszym przypadku) jakoś ze sobą związani, pomimo tego, że nie wnoszą żadnego wkładu w pracę organizacyjną.
Mnie nie przeszkadza podniesienie składki, ale mam obawy, że dla ludzi starszych dla których spotkania w kole PTTK są może jedyną okazją do rozrywki, jakiegoś życia towarzyskiego coś stracą.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?