Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Schronisko Polskie
Autor: Lech Rybienik
Data: 2011-10-31 16:57:22

Są możliwości postawienia budynku w obszarze chronionym, kwestia zakresu w jakim ów obszar jest chroniony.

W tym wypadku Twoja droga powinna być taka:
1) Uzyskanie warunków zabudowy i zagospodarowania terenu we właściwej gminie. Do wniosku należy dołączyć koncepcję zagospodarowania terenu sporządzoną na mapie z państwowego zasobu kartograficznego w skali 1:500 lub 1 : 1000 oraz zwięzły opis inwestycji z uwzględnieniem mediów i ścieków. Chyba że jest uchwalony plan miejscowy.
To możesz zrobić sama lub zlecić architektowi

2) Uzgodnienie planowanej inwestycji z wydziałem ochrony środowiska właściwego starostwa powiatowego. Tam dowiesz się co możesz w danym obszarze chronionym robić.

3) Musisz wreszcie mieć tytuł prawny do gruntu i możliwość dysponowania gruntem na cele budowlane - ale zanim cokolwiek kupisz, przerób punkty 1 i 2, zwłaszcza w obszarach chronionych.

Jeśli chodzi o odbudowę - procedura jest trochę bardziej skomplikowana, bo musisz wykazać że wiesz co odbudowujesz - trzeba mieć dokumentację archiwalną.
(W teorii jeden egzemplarz ma powiat ale tylko w teorii). Poza tym może się okazać że to zabytek.

A... zapomniałem. Przed zakupem warto załatwić warunki przyłączenia do sieci - to też może być problematyczne. I zbadać wodę ze studni, bo może okazać się, że aby uruchomić kuchnię czy noclegi czeka Cię wykonanie stacji uzdatniania wody :)

Pozdrawiam

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?