Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Wycieczka rowerowa
Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2011-06-04 13:22:11

Muszę Cię zmartwić. Podstawowym warunkiem jest pełnoletniość opiekuna, czyli ukończone 18 lat. Są też inne warunki, które decydują o "pełnoprawności". Jeżeli jest to wycieczka prywatna, to powinny być pisemne zgody stałych opiekunów, zazwyczaj rodziców, z podaniem co może zrobić opiekun w razie wystąpienia takiej potrzeby.
Jeżeli jest to wycieczka szkolna, to dodatkowo wszystkie formalności muszą być zaaprobowane przez dyrektora placówki oświatowej, który na piśmie zatwierdza dokumenty dotyczące konkretnej wycieczki z listą opiekunów i uczestników.
Nie jestem pewien, czy to jest teraz konieczne, ale w przypadku jeżeli wycieczka jest zagraniczna, to zgody rodziców najlepiej jak potwierdzi notariusz.
Był okres, gdy przepisy dopuszczały, aby na wycieczkach szkolnych klubów PTTK i druzyn ZHP pomocnikami pełnoletnich opiekunów mogły być osoby, które ukończyły 16 lat. Od wielu lat ten układ organizacyjny nie jest praktykowany, bo przede wszystkim nie wyrażają na to zgody rodzice uczestników.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?