Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Szlaki Turystyczne
Autor: Jacek Potocki
Data: 2011-05-15 16:48:47

[cytat]...Więcej informacji można uzyskać w Oddz. PTTK "Ziemi Wałbrzyskiej"...[/cytat]

Może uda mi się do Oddziału zajrzeć (we wtorki przyjeżdżam do Wałbrzycha), ale co Ci szkodzi umieścić te informacje w internecie? Ja w zeszłym roku zrobiłem to odnośnie szlaku Orłowicza (http://www.naszesudety.pl/index.php?p=artykulyShow&iArtykul=7654), więc może informujmy się na wzajem.

Przy okazji wieści z Karkonoszy:
1) W Karpaczu w związku z dziwnym przedsięwzięciem budowlanym p. Sobiesiaka (kolejka krzesełkowa w postaci sześcioosobowej kanapy od przystanku PKS Karpacz Biały Jar do miejsca położonego kilkaset metrów poniżej dolnej stacji kolejki na Kopę) rozp... cały układ szlaków wychodzących od wzmiankowanego przystanku w góry (podziękować za to można władzom Karpacza). Obecnie szlak czerwony i czarny idą na około ul. Olimpijską (szosa dojazdowa do parkingów pod kolejką na Kopę), zaś szlak żółty i zielony też na około, po asfalcie, boczną uliczką do Muzeum Zabawek (razem ze szlakiem niebieskim), dalej koło hotelu Piecucha i ul. Strażacką (szosa dojazdowa do kolejki linowej od strony Karpacza Górnego).

2) Żółty szlak Karpacz - Schr. nad Łomniczką w Wilczej Porębie wydłużono w ten sposób, że obchodzi dookoła (od strony zachodniej) teren Stacji Ekologicznej Uniwersytetu Wrocławskiego. Za tę kretyńską zmianę podziękować można uniwersyteckiej administracji. Prywatnie się dowiedziałem, że pewna przedstawicielka UWr., skonstatowawszy, że szlak dotychczas przechodził przez teren uczelni, zażądała jego usunięcia, argumentując to tym, że jak komuś coś się stanie, to może zażądać od uczelni odszkodowania. A w ogóle, to chce, żeby ten kawałek lasu dodatkowo ogrodzić płotem. Po raz kolejny odniosłem wrażenie, że mamy w Polsce za dużo pieniędzy.

3) Lada moment zmieniony zostanie przebieg zielonego szlaku od Jakuszyc w stronę Hali Szrenickiej. Szlak ma schodzić z szosy już w Jakuszycach (koło dawnej leśniczówki), iść w górę drogą prowadzącą doliną Kamiennej do granicy KPN i wzdłuż tej granicy do dotychczasowego przebiegu. Tu zmiana będzie dość poważna, jak już do niej dojdzie, postaram się podać szczegóły.

pozdrawiam

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?