Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Przodownik
Autor: radek83
Data: 2011-04-30 16:22:08

A moje zdanie w temacie jest takie, że nie ważna jest nazwa przodownik, instruktor czy przewodnik. Ważne natomiast jest sumienne przygotowanie do prowadzenia wycieczki i posiadanie pewnych cech charakteru (ugodowy, kompromisowy ale i stanowczy) o co jest bardzo trudno. Ważne też jest aby społecznicy nie byli wyłączani poza nawias turystyki przez duże T.
Prawdziwym problemem jest to, że dzisiejsza turystyka wygląda tak jak obecne życie. Szybko, coraz szybciej, brak refleksji, wchodzi się na górę żeby pstryknąć zdjęcie i z niej zejść, nie ma czasu na posiedzenie sobie. W takim świecie wartości PTTK wydają się śmieszne. Czy można zmienić nazwę przodownik na instruktor? No pewnie, że można ale co to da poza wartościami marketingowymi jeżeli nie zmieni się myślenie turystów? Zmieniając nazwę może będzie mniej "obciachowo", lale jak już zostało wcześniej napisane nie można odcinać się od swojej przeszłości.
Podsumowując dla mnie obecny stan jest średniozadowalający ale nie jestem za rewolucją tylko za przemyślanymi zmianami, oby tylko to myślenie nie było za długie :)

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?