Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Przodownik
Autor: Piotr Rościszewski
Data: 2011-04-28 22:37:53

[cytat]Nie szukam drugiego dna tylko zastanawiałem się skąd wzięło się określenie "Przodownik" chyba wolno mi na forum w ten sposób się zastanawiać?[/cytat]
Wróćmy do początku. Zacząłeś się zastanawiać, przeczytałeś w słowniku co oznacza słowo "przodownik", nie przyjąłeś do wiadomości tego, co tam napisano i zacząłeś się na Forum zastanawiać, czy to, co przeczytałeś w słowniku, to jest to, czy może coś innego. Równie dobrze mogłeś przeczytać w tym słowniku co to jest np. stół i zacząć się zastanawiać, czy to przypadkiem nie jest coś innego, niż przeczytałeś w słowniku.
Jestem pewien, że jak zobaczysz stół, to go nazwiesz bez wahania stołem, a jak zobaczysz przodownika, to nagle Cię zaćmi i zaczniesz szukać na siłę jakiegoś innego określenia, chociaż słownik powiedział Ci prawdę stuprocentową. :-)
No nie wiem? Może chodziło Ci o to, kto pierwszy zastosował to słowo w odniesieniu do osoby przodującej w swoim środowisku turystycznym?
[cytat]Czy może kogoś uraziłem lub obraziłem?[/cytat]
A wciąż twierdzisz, że nie szukasz drugiego dna. Twój sposób poszukiwania prawdy o przodownikach turystycznych raczej może rozbawić, ale to też by była przesada. W PTTK nadal jest kilka tysięcy przodowników i sądzę, że większość jest dumna ze swoich uprawnień, chociaż ich znaczenie jest coraz mniejsze. Sądzisz, że możesz któregoś z nich urazić pytaniem, skąd się wziął jego tytuł?
[cytat]Może administrator forum wyjaśni tą kwestię.[/cytat]
Przyznaję, że nie rozumiem, w czym problem. Czego właściwie oczekujesz w kwestii wyjaśnień? Odpowiedzi, czy słownik jest słownikiem, czy też kto może poczuć się urażony tym, że nie uwierzyłeś słownikowi?

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?