Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Dyskryminowanie Polaków
Autor: Przodownik 1811
Data: 2011-03-18 12:40:41

Poniżej fragment pisma rzecznika prasowego MSZ odnośnie projektu rozporządzenia MSiT ws przewodników turystycznych i pilotów wycieczek.

[cytat]Chcielibyśmy zwrócić uwagę, że analiza projektowanego rozporządzenia nie może zostać przeprowadzona w oderwaniu od obowiązujących przepisów rangi ustawowej regulujących wykonywanie działalności przez przewodników turystycznych, czyli ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej.

Przewodnicy turystyczni z innych państw członkowskich UE świadczą na terytorium RP usługi transgraniczne zgodnie z przepisami rozdziału III ustawy o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej. Nie są oni natomiast zobowiązani do uzyskania uprawnień, o których mowa w projektowanym rozporządzeniu.[/cytat]

Jest to otwarte przyznanie się do tego, że przewodnicy z innych państw nie będą już kontrolowani co do posiadania uprawnień na dany teren, takie są też zalecenia dla niektórych służb z tego co słyszałem. Natomiast faktem staje się dyskryminacja własnych obywateli, którzy aby móc prowadzić polskie wycieczki by musieli takie uprawnienia terenowe wpierw uzyskać dopełniając bardzo żmudnej, czasochłonnej i kosztownej procedury ich nadawania.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?