Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Europejski Rok Wolontariatu
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2011-01-10 13:05:08

Witam!

[cytat](...) jak ktoś się zawsze czuje winny to płaci i płacze, a jeśli ma odwagę i wierzy w swoje racje - to jak wskazuje kilkunastoletnia praktyka - nikt z urzędasów i funkcjonariuszy nie ma odwagi pociągnąć sprawy przed sądem - ten brak przykładów jednak chyba coś znaczy.[/cytat]

Całkowicie się zgadzam.

Nawet policja unika ciągania się po sądach w wątpliwych sprawach. Ostatnio zdarzyło mi się przeskoczyć samochodem przez skrzyżowanie na tzw. "głębokim żółtym" i pech chciał, że za mną jechał radiowóz. Zatrzymanie, dokumenty, te sprawy. Policjant twierdził, że było czerwone, ja - grzecznie, ale stanowczo - że jeszcze żółte. Zaproponował mandat, odmówiłem przyjęcia. Wziął mi dokumenty i poszedł do radiowozu. Deliberowali z kolegą 10 minut, a ja byłem pewny, że wypisują wniosek do sądu grodzkiego. A tymczasem policjant wrócił, nagadał się, nagadał i... powiedział, że mnie poucza.

Generalnie jak ktoś jest pewien swoich racji, to nie ma co się bać sądów, tylko śmiało trwać przy swoim stanowisku. Gdzie by było dzisiaj nasze Forum jakbym swego czasu przestraszył się pogróżek sądem?

Pozdrawiam,
Łukasz

PS. 1. A straż miejska z jakiegoś zadupia na Pomorzu, która wysłała mi w czerwcu radarową "fotkę z wakacji" po trzech zlekceważonych przeze mnie monitach o podanie nazwiska kierowcy też dała spokój. :-)
Ł.

PS. 2. W jednym się zgadzam z Piotrem - prawo powinno być jasne, proste i krótkie. Sam fakt, że mamy taką trudność w ustaleniu rzeczywistego stanu prawnego dowodzi, że coś jest nie tak.
Ł.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?