Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Szlak Zabytków Techniki
Autor: z.klose
Data: 2010-11-06 15:04:52

Cztery lata minęły od czasu oficjalnego udostępnienia turystom unikalnego w skali kraju Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Rocznie obiekty znajdujące się na Szlaku odwiedza ponad pół miliona turystów a sam Szlak uhonorowany został wieloma prestiżowymi nagrodami. W październiku nastąpiło długo wyczekiwane wydarzenie. W poczet ponad trzydziestu obiektów znajdujących się do tej pory na Szlaku, oficjalnie przyjętych zostało aż sześć nowych.

Ostatnia zmiana ilości obiektów na Szlaku Zabytków Techniki miała miejsce w 2009 roku. Od tego czasu do Wydziału Promocji i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego województwa śląskiego, wpłynęło 26 wniosków obiektów wyrażających chęć włączenia do Szlaku. Ostatecznie grono obiektów znajdujących się dotychczas na trasie zasiliło 6 kolejnych, których wyjątkowy charakter podniesie atrakcyjność śląskiego, markowego produktu turystycznego. Obiektami najlepiej spełniającymi oczekiwania co do wartości historycznej, stanu zachowania jak również dostępności turystycznej w tym istniejącej infrastruktury, uznano: cieszyńskie Muzeum Drukarstwa, Wieżę Wyciągową Szybu „Prezydent” w Chorzowie, Galerię Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Czeladzi, Kopalnię Ćwiczebną Muzeum Miejskiego „Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej, Hutę Szkła „Zawiecie” w Zawierciu oraz Elektrociepłownię „Szombierki” w Bytomiu. Podjęto również decyzję o skreśleniu z listy 2 obiektów – Dworca PKP w Rudzie Śląskiej, którego postępująca dewastacja wpływa niekorzystnie na wizerunek produktu oraz Porcelany Śląskiej w Katowicach – zakładu niedostępnego dla turystów z powodu upadłości.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?