Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Niszczenie krajobrazu
Autor: Radwa
Data: 2010-09-10 14:06:34

Zastanawiam się nad takim zagadnieniem: elektrownie wiatrowe, węglowe, atomowe itp. budowane są ponieważ potrzebna jest energia elektryczna. Oprócz tego jest zapotrzebowanie na energię cieplną do ogrzewania mieszkań, powietrza itp. Również coraz częściej potrzebna jest energia do chłodzenia np. mieszkań, powietrza itp. Wydaje mi się, że w sposób pośredni chronić krajobraz można przez zmniejszenie strat energii a co za tym idzie zmniejszenie zapotrzebowania na różnego rodzaju energię przez zastosowanie nowych technologii np. stosując materiały wykonane w nanotechnologii:
http://www.aerogels.pl/pl/czym-jest-aerogel.
Drugim sposobem może być stosowanie nowych rozwiązań technicznych np. przez zastosowanie jednoczesnego wytwarzania energii elektrycznej i użytkowej energii cieplnej
(http://www.kogeneracja.net), a nawet wytwarzanie energii cieplnej, mechanicznej (lub elektrycznej) oraz chłodu użytkowego (trigeneracja).
Kolejnym elementem poprawy krajobrazu może być wprowadzenie certyfikatów energetycznych AGD oraz budynków. Zauważyłem, że na początku wprowadzenia certyfikatów energetycznych na AGD można było spotkać urządzenia z klasą B lub nawet C. Obecnie trafiają się już A+++. Podpisana w maju 2010 Dyrektywa Unijna
mówiąca o tym, że wszystkie nowe budynki oddawane po 2020 roku będą zeroenergetyczne. (http://www.linia.com.pl/public/article.php?15-1502-0).
Nastepnym krokiem moim zdaniem powinno być wprowadzenie podobnych certyfikatów dla samochodów i materiałów budowlanych.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?