Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Niszczenie krajobrazu
Autor: Przodownik 1811
Data: 2010-09-09 10:21:15

A może uważasz, że o wiele bardziej przyjazny człowiekowi i przyrodzie jest widok odkrywki węgla brunatnego i setek domów zniszczonych zalaniem na skutek pęknięcia tamy w Niedowie-Zawidowie zbudowanej dla potrzeb elektrowni węglowej w Zagłębiu Turoszowskim.

Zamiast straszenia nas rzekomym zagrożeniem dla krajobrazu proponuję wybrać się najpierw w okolice Konina, poznać tamte krajobrazy i tamtą sytuację ekologiczną, a potem do Margonina i porozmawiać z tamtejszymi gospodarzami. Ja przynajmniej to zrobiłem i mam trochę większe pojęcie o tej sytuacji niż ktoś, kto tylko wysłuchał bzdur głoszonych przez pseudoekologów. Nie widziałem tam szczególnie zeszpeconego krajobrazu pól uprawnych, nie widziałem ponad 100 m wysokości wiatraków (w przybliżeniu nie więcej jak 70 m - zmierzyłem za pomocą lornetki), wszystkie wiatraki się kręciły (musiały dawać sporo energii), a jak chodzi o ludzi, to wielu jest w dodatku zadowolonych z pieniędzy jakie otrzymują za stojące na ich polu wiatraki (na 1 wiatrak płacą im 18-20 tys. rocznie za dzierżawę).

Jeśli nie będziemy budować ferm wiatrowych, to będą powstawać nowe odkrywki, jak np planowana odkrywka koło Legnicy. A może jesteś zakamuflowanym agitatorem lobby węglowego, bo przecież to temu lobby najbardziej zależy na tym, by nie powstawały konkurencyjne siłownie wiatrowe?

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?