Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Jakość egzaminów przewodn.
Autor: romanjas
Data: 2010-08-01 10:45:47

[cytat]Dr. inż Jędrysiak jak wynika z tytułu jest umysłem technicznym więc nie wiem czemu wymagasz logicznego myślenia.[/cytat]

Nie wiem, czy jako umysł techniczny (także po doktoracie) dobrze zrozumiałem przesłanie powyższego zdania, bo jest sformułowane niejasno, ale wydaje mi się, że kpisz sobie z ludzi z wykształceniem technicznym. Jeśli tak, to mam prośbę, żebyś się powstrzymał, bo obrażasz sporą rzeszę ludzi, a tymczasem kretyni są dość równomiernie rozproszeni w populacji zarówno humanistów jak i ludzi techniki.
Co więcej, logika jest działem nie tylko filozofii, ale i matematyki. Matematyka natomiast jest podstawowym narzędziem pracy umysłów technicznych. I to raczej humaniści niekiedy sobie z nią nie radzą lub mają do niej uprzedzenia. Dlatego Twoje stwierdzenie, że od umysłu technicznego nie powinno się wymagać logiki myślenia, jest nie tylko obraźliwe, ale też dowodzi Twojej ignorancji. Jest ona jednak zrozumiała, o ile jesteś humanistą. Zakładam bowiem, że humaniści nie mają wielkiego pojęcia o technice i nie jest to bynajmniej zarzut czy przygana.

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?