Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Znak słowno-graficzny PTTK
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2010-07-20 16:33:20

Witam!

Nie wiem czy pamiętacie, że jednym z podstawowych argumentów prawnych przeciw naszemu forum jakie wysuwał ZG PTTK było użycie w nazwie forum i nazwie domeny zastrzeżonego znaku słowo-graficznego PTTK. Po przeniesieniu domeny na Oddział Międzyuczelniany w Warszawie ten problem już nie istnieje, ale może się okazać, że nawet to działanie było niepotrzebne.

Zajrzyjcie na stronę http://koniecpzpn.pl/.

Tam sytuacja jest bardzo podobna, tylko konflikt zaszedł dużo dalej. Grupa osób niezadowolonych z działalności PZPN założyła stowarzyszenie oraz stronę internetową. Ponieważ będąc przeciwko czemuś trudno nie używać nazwy tego czegoś - w adresie strony oraz na samej stronie pojawiał się niejednokrotnie zastrzeżony znak słowno-graficzny PZPN. Dzisiaj w Łódzkim Sądzie Okręgowym, I Wydziale Cywilnym, rozpoczął się proces wytoczony przez Polski Związek Piłki Nożnej m.in. o bezprawne użycie znaku słowno-graficznego PZPN.

Warto śledzić uważnie przebieg tego procesu. Może się okazać, że straszenie sądami za używanie nazw typu "nabici w mBank", "koniec PZPN" czy "forum PTTK" nie ma pokrycia w polskiej rzeczywistości prawnej.

Czego sobie i czytelnikom gorąco życzę. :-)

Pozdrawiam,
Łukasz Aranowski

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?