Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Strzał w stopę:-)
Autor: Amotolek
Data: 2010-05-22 16:08:32

[cytat]
Jasnym okiem

Artykuł dyskusyjny

Eine eine Bahn, ein Ticket, eine Erleichterung
(Jedna kolej, jeden bilet, jedna ulga :-)

Ostatnie sensacje i zawirowania, wynikające z podziału PKP na absurdalne spółki, uderzają głównie w pasażerów.

Wykupione bilety na przejazd w jednej ze spółek okazują się nieważne w innej. Bilety się sprzedaje sobie, pociągi kursują sobie, a plany rozkładów jazdy na najbliższe kwartały awizowane przez kolejarzy (tzn. ich różnorakie spółki) wskazują na jeszcze większy chaos i kolejne „danie w plecy” – pasażerom. Tak wygląda kolejowa rzeczywistość.

Dla poprawienia sytuacji skołowanych pasażerów – proponuję wprowadzić zasadę, (jaka obowiązywała przedtem!) że pasażer ma prawo w dowolnej kasie na dworcu kupić bilet na dowolnie interesująca go relację, z przysługującą mu zniżką czy wykupioną jeden raz! w takiej kasie legitymacją uprawniającą do zniżki szczególnej (np. seniora) – za gotówkę, albo płacąc kartą płatniczą, bez żadnych ograniczeń i dodatkowej mitręgi. I to ważny na każdy z pociągów, jakie (zgodnie z rozkładem jazdy dla pasażerów - „hulają” po szynach!

Oczywiście pasażer, który wykupił w dobrej wierze bilet tańszej relacji – jest obowiązany w pociągu dopłacić różnicę cenową, ale bez żadnej opłaty manipulacyjnej!

Ewentualne rozliczenia finansowe między poszczególnymi spółkami mogą one same prowadzić sobie, jak im wygodnie (np. jak rozliczanie energii?), ale już bez udziału pasażera!
Rozwiązanie to jest proste i wygodne przy założeniu, że to kolej jest dla pasażerów, a nie odwrotnie.

Jak tak dalej będzie się pasażerom (jak obecnie!) komplikować życie, to rzeczywiście pociągami będą podróżować głównie kolejarze!

Co do możliwości ucieczki pasażerów do komunikacji autobusowej to jest ona złudna, gdyż podróż autobusem na odcinku 200 km jest średnio o godzinę dłuższa niż koleją, ceny wcale nie są odczuwalnie niższe, a niewygoda z siedzenia w jednym miejscu przez 5 czy więcej godzin jest oczywista.

Zasada jednego biletu powinna także obowiązywać potem, gdy na nasze tory wejdą koleje zagraniczne (najprędzej niemieckie) – kupowanego oczywiście za złotówki!

ANT

[/cytat]

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?