Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Zakazany biwak na podwórku...
Autor: Łukasz Aranowski
Data: 2010-04-29 18:21:15

Cześć!

Kilka dni temu na newsgrupie pl.rec.gory jeden z naszych byłych forumowiczów zadał pytanie dlaczego nie można biwakować przy Chatce Górzystów. Odpowiedzi udzieliła również nasza była forumowiczka Basia Zygmańska.

[cytat]Nie wiem jak jest akurat z Chatką Górzystów, ale mogę napisać jak to wygląda w Danielce, a problem jest ten sam - nie wolno rozbijać namiotu obok chatki.

Problem jest w tym, że właściciele chałupy płacą podatek od nieruchomości za pomieszczenia w których prowadzi się działalność gospodarczą tylko od pomieszczeń chatki (coś ok. 20 zł za m2), za otoczenie chatki płacą już za grunt, na którym nie ma prowadzonej działalności. Gdyby ktoś z Urzędu Skarbowego lub gminy przyuważył, że ludzie rozbijają się przed chatką - to kazałby płacić za cały otaczający chatkę grunt jak za camping, a więc dwukrotnie więcej.

Różnica kwot zależy od wielkości gruntu, a nie wiem ile tam tego jest. Za m2 na którym prowadzi się działalność płaci się 77 groszy (to zależy od gminy, to co podałam jest stawką maksymalna, ale gminy zazwyczaj stosują te stawki).

Pozdrowienia
Basia[/cytat]

Dalej wątek rozwijał się w jakąś tam stronę, ale w sumie nikt się nie oburzył. A ja zdębiałem. Czy naprawdę już nikt nie widzi absurdu takich rozwiązań prawnych? Naprawdę zgadzamy się tolerować takie coś bez słowa sprzeciwu, czy choćby zdziwienia?

Jeżeli stawiamy się w pozycji owiec, to nic dziwnego, że będą nas strzygli.

Pozdrawiam,
Łukasz

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?