Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Strzał w stopę:-)
Autor: Amotolek
Data: 2010-04-01 08:50:48

[cytat]Jasnym okiem

Artykuł dyskusyjny

Strzał w stopę

Trwające od szeregu miesięcy podchody pomiędzy różnymi spółkami kolejowymi zrodzonymi z jaja PKP zakończyły się obecnym bałaganem jaki można zobaczyć w rozkładzie jazdy, cenach pociągów i przy kasie biletowej, Tzn kasy są dwóch rodzajów: Intercity i Regionalne. W Wawie na Wschodnim do tego - kasa regionalna przyjmuje wyłącznie gotówkę!

Oczywiście, jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Na rozgrywce pomiędzy tymi spółkami musi stracić klient, a ile i w jakiej konfiguracji - to się stopniowo okazuje.

Jak na razie bilety lekko zdrożały a co dalej? Podwyżka objęła także (o 100 %) legitymacje seniora dla osób powyżej 60 latek. Jeszcze w zeszłym, roku była to jedna legitymacja na wszystkie pociągi teraz mogą/muszą być dwie, czyli dwa razy drożej. O ile legitymacja seniora na Intercity to prawie o samo, co było rok temu i jej opłacalność jest jasna i prosta, to jeżeli chodzi o przewozy regionalne szczególnie te osobowe i na mniejszych dystansach – może się po prostu zakupienie drugiej takiej legitymacji za kolejne 75 zł wielu pasażerom nie kalkulować.
Przewozy regionalne to poza pociągami InterRegio, także KM i chyba SKM (3-miasto), stanowią przejazdy tańsze/krótsze (wyjątek stanowi KM „Słoneczny” z Wawy do Gdyni, jaki hula w sezonie)

Obecnie jadąc gdziekolwiek należy bacznie studiować rozkład jazdy i baczyć żeby nie wsiąść do pociągu „byle jakiego” bo można lekko przepłacić nawet i 30 % ceny. To co się może opłacać osobom kupującym bilet normalny, może się zdecydowanie nie kalkulować posiadaczom wykupionych zniżek.

Jak bolesny okaże się ten strzał w stopę, jako kolejarze sobie zafundowali, okaże się do lata w miarę rozwijania się kolejowego ruchu turystycznego.

Może w końcu ktoś pójdzie po rozum do głowy i wdroży taką koncentrację , jaka obowiązuje w Warszawie , ze jeden bilet okresowy zapewnia przejazd środkami ZTM-KM i WKD w ramach miasta i najbliższych okolic? Pożyjemy, zobaczymy

ANT [/cytat]

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?