Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Zakzac palenia!
Autor: Amotolek
Data: 2009-12-02 18:00:05

Wg:http://ttg.com.pl/index.php?mode=2&art=8880

[cytat]

Włoski parlament chce zakazać palenia w samochodzie
2009-11-30

Włoski parlament pracuje nad ustawą zakazującą palenia papierosów podczas jazdy samochodem."Corriere della Sera" podaje na swojej stronie internetowej, że nowe przepisy mogą wejść w życie jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Stosowną poprawkę zgłosili deputowani populistycznej Ligi Północnej, jednak panuje co do niej zgoda także w innych ugrupowaniach.

Według projektu, palący w samochodzie byliby karani mandatem w wysokości 250 euro i otrzymywaliby 5 punktów karnych. Kara ulegałaby podwojeniu, jeśli w samochodzie byliby nieletni pasażerowie. Autor zapisów, senator Piergiorgio Stiffoni z Ligi Północnej przekonuje, że dym papierosowy w zamkniętym aucie powoduje, że staje się ono niczym komora gazowa. Ponadto - wskazuje senator Stiffoni - palenie podczas jazdy obniża poziom koncentracji, a to może prowadzić do śmiertelnych wypadków.
Nad poprawką członkowie senackiej komisji będą głosowali za kilka dni. Później trafi ona na posiedzenie plenarne Senatu, a następnie - do Izby Deputowanych.

Małe szanse na przyjęcie ma natomiast kolejna poprawka Ligi Północnej - jej deputowani chcą, by wypadki spowodowane przez pijanych kierowców kwalifikować jako zabójstwo.

Źródło: psz.pl [/cytat]

Bardzo słuszny postulat!

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?