Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Coraz drozej!
Autor: Amotolek
Data: 2009-12-02 17:30:27

[cytat]
Jeszcze drożej za A4?
2009-12-01

16 złotych - tyle od dziś kierowcy samochodów osobowych muszą zapłacić za przejazd autostradą A4 z Krakowa do Katowic. To dużo, a może być jeszcze więcej. Reporterzy RMF FM dotarli do tajnego aneksu, który został podpisany w marcu 2005 r. przez Ministerstwo Infrastruktury i koncesjonariusza trasy - firmę Stalexport Autostrada Małopolska.

Do obliczenia opłaty za przejazd płatną autostradą służy specjalny matematyczny wzór. Jest to iloczyn czterech danych. Mnożona jest maksymalna stawka za przejazd z ubiegłego roku przez wskaźnik wzrostu cen artykułów i usług. Trzecią zmienną jest wzrost Produktu Krajowego Brutto, a ostatnią - wskaźnik korekty walutowej. Przynajmniej dwie z tych wartości ciągle rosną, więc cena za przejazd autostradą także będzie szła do góry. W tajnym aneksie znajduje się również zapis, że Stalexport może zawsze w lipcu dokonywać korekty maksymalnej ceny za przejazd. Obecnie wynosi ona aż 13 złotych za jedną bramkę, a to oznacza zielone światło dla kolejnych podwyżek.

Źródło: BiznesPolska.pl
Komentarze
autor: KH | data: 2009-12-02 01:50:46
Tatatata - iloczyn powiadacie? - jeden ze wskaźników to : max stawka za przejazd z ubiegłego roku - przecie w ubiegłym pół A4 było remontowanej - za przejazd nią Stalexport powinien przejeżdżającym dopłacać!, a nie liczyć (6.50zł) i te D.... z Ministerstwa I......się zgodziły??? - gdzie CBA???, przecie wiadomo o co chodzi? (KH)
[/cytat]
wg:http://ttg.com.pl/index.php?mode=2&art=8898

Prezent mikołajkowy?

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?