Forum członków i sympatyków PTTK
login:  
hasło:  

Zgłoszenie do moderatora

Jeżeli uważasz, że ta wiadomość łamie regulamin naszego forum lub netykietę albo w inny sposób narusza zasady dyskusji - zgłoś to do moderatora.

Zgłaszana wiadomość

Temat: Re: Proszę o pomoc - GOT
Autor: Tomek Wałbrzych
Data: 2009-11-16 22:39:40

Przede wszystkim musisz pamiętać o tym, że punkty możesz wpisać sobie tylko za te odcinki tras w górach, które przeszedłeś na piechotę. Więc niestety trasy z Karpacza na Kopę i z powrotem nie możesz wpisać do książki. Możesz za to wpisać odcinek z Kopy na Śnieżkę i z powrotem. Tej trasy nie ma w regulaminie, który posiadasz, ale można ją wpisać i wypisać punkty zgodnie z obowiązującą zasadą, tzn. za każdy kilometr 1 pkt, oraz za każde 100 m podejścia w górę również 1 pkt (niestety nie pamiętam dokładnie jak to wygląda na tej trasie, ale jak policzysz to parę pkt Ci wyjdzie - próbuj to nie jest takie trudne:)). To samo tyczy się Szklarskiej Poręby, ale trasę pieszą, którą przeszedłeś powinieneś wpisać do książeczki następująco:

w pierwszej rubryce data odbycia wycieczki, potem:
Szrenia - Schr. PTTK Hala Szrenicka i pkt w kolejnej rubryce (tu 1 pkt)
w następnej rubryce piszesz nr grupy górskiej (w przypadku Karkonoszy jest to S.03. - tak jak w regulaminie :))
dalsza trasa:
Schr. PTTK Hala Szrenicka - Wodospad Kamieńczyka 2 pkt
Wodospad Kamieńczyka - Wysoki Most 1 pkt
Wysoki Most - Szklarska Poręba Górna 2 pkt

trasa kolejna:

Szklarska Poręba Górna - Wysoki Kamień 7 pkt (nr grupy górskiej również S.03.)
Wysoki Kamień - Szklarska Poręba Górna 3 pkt

jeżeli natomiast szedłeś z Szklarskiej Poręby Dolnej (musisz to sobie sprawdzić, jeżeli masz mapę Karkonoszy to prawdopodobnie masz w niej plan Szklarskiej i znajdziesz swoją ulicę) to twoja trasa najprawdopodobniej wyglądała następująco:

Szkl. Poręba Dolna - Zakręt Śmierci 4 pkt
Zakręt Śmierci - Wysoki Kamień 6 pkt
Wysoki Kamień - Zakręt Śmierci 3 pkt
Zakręt Śmierci - Szkl. Poręba Dolna 2 pkt (wszystko oczywiście również S.03.

trasy nr 4 - nie za bardzo rozumiem o co chodzi. Nie pomyliłeś czegoś? Chojnik to zamek w Sobieszowie - dzielnicy Jeleniej Góry. Nie przypominam sobie by szło się do niej jakąś jaskinią :)

co do trasy nr 5 - Szklarska Poręba Górna - Wysoki Most 4 pkt
Wysoki Most - Wodospad Kamieńczyka 2 pkt

jak przeczytałeś w regulaminie trasy powrotnej wpisać już nie możesz bo zrobiłeś to już przy trasie 2 i nie możesz w celu zdobycia jednego stopnia odznaki wpisywać tej samej drogi w tym samym kierunku.

i jeszcze sprawa potwierdzeń przejść. Oczywiście z tyłu książeczki masz miejsca na przybijanie potwierdzeń z trasy, czyli pieczątek z różnych miejsc (np. schronisk górskich). Dobrze by było by te pieczątki z trasy przejścia były. Jeżeli tak nie jest to ja np. nigdy nie robię problemów gdy ktoś pokazuje mi zdjęcia z trasy, tym bardziej jeżeli sam na tych zdjęciach jest. Myślę, że wtedy nikt problemu z weryfikacją książeczki nie powinien robić.
Pozdrawiam serdecznie i życzę wytrwałości w przemierzaniu górskich szlaków!

Formularz zgłoszenia

Przedstaw się
Podaj swój e-mail
Wpisz rok założenia PTTK
zabezpieczenie antyspamowe
Uzasadnienie
Dlaczego zgłaszasz tą wiadomość?